Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2021 22:48 Αθλητικά

Τεράστια νίκη για τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ

Τεράστια νίκη για τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 81-76 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Basket League, σε ένα παιχνίδι με ανατροπές.

Η διακύμανση του σκορ ήταν εντυπωσιακή, με τους «ερυθρόλευκους» να δείχνουν στην 3η περίοδο πως θα πάρουν με ευκολία το αποτέλεσμα.

Ωστόσο οι «πράσινοι» έκαναν ένα εντυπωσιακό come back στο 4ο και τελευταίο 10λεπτο, με μπροστάρη τον Νέντοβιτς, γυρίζοντας το ματς υπέρ τους.

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 33-36, 59-48, 76-81

madata.gr
Post
Αθλητικά Κυριακή 05.12.2021

Super League: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και η βαθμολογία

Στις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής της Super League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 4-1 Βόλος – Παναιτωλικός 1-2 ΟΦΗ – Ολυμπιακός 1-3 Ιωνικός &n

Post
Αθλητικά Παρασκευή 03.12.2021

Πανελλήνιο ρεκόρ η Ντουντουνάκη

Πολύ δυναμικά μπήκαν οι Έλληνες κολυμβητές στον τελικό της International Swimming League, που διεξάγεται σήμερα και αύριο (3-4/12) στο Αϊντχόφεν. Η Άννα Ντουντουνάκη σημείωσε πανελλήνιο ρεκόρ στα 10 ...

Post

Δεύτερο σερί διπλό για τον Ολυμπιακό

Με ηρωική εμφάνιση και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σάσα Βεζένκοφ (22π.), ο Ολυμπιακός πέρασε από το Καζάν, σημειώνοντας την τρίτη διαδοχική νίκη του και το δεύτερο διαδοχικό «διπλό», βελτιώνοντας σε 9-4 ...